Informacja w serwisie TTG o aplikacji po Puszczy Knyszyńskiej:

Aplikacja „Puszcza Knyszyńska” to oficjalny przewodnik mobilny oprowadzający po jednym z najpiękniejszych zakątków Podlasia. Projekt obejmuje nadleśnictwa Krynki, Czarna Białostocka, Dojlidy oraz Supraśl (złączone w Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcza Knyszyńska”),  pełne niepowtarzalnych okazów lokalnej flory i fauny.
Aplikacja to także swoiste zaproszenie na spacer – opowiada Krzysztof Sobolewski z Nadleśnictwa Krynki.  - Znajdują się w niej najciekawsze trasy w terenie, najciekawsze miejsca na szlakach, aktualne informacje o życiu lasu. Wszystkie informacje zostały opracowane przez lokalnych leśników – dodaje.
Aplikację na zlecenie Nadleśnictwa Krynki wyprodukowała firma Amistad w oparciu o autorską technologię Treespot.pl.
Intuicyjny interfejs aplikacji pozwala szybko znaleźć interesujące nas informacje, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik znajdzie najciekawsze obiekty podzielone na kilka użytecznych w terenie kategorii oraz trasy piesze i rowerowe w swoim pobliżu.
Mapa w aplikacji dokładnie prezentuje tereny leśne oraz znajdujące się na nich ścieżki, a planner pozwoli ułożyć każą wycieczkę zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami użytkowników.
Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap i GPS, działa w trybie offline jak i online. Online do pobierania map do schowka i aktualizowania treści. Offline – do korzystania z pobranych map i naszych propozycji na terenach leśnych gdzie nierzadko zasięg telefonii komórkowej jest ograniczony.
Nowoczesny przewodnik leśny w języku polskim (wkrótce także w jęz. angielskim i niemieckim) na urządzenia z systemem Android można pobrać w sklepie Google Play całkowicie za darmo, jak również ze stron domowych nadleśnictw go tworzących.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.puszczaknyszynska