Artykuł zamieszczony w "Rzeczpospolitej" o audioprzewodniku mobilnym po Dusznikach-Zdroju:

Leczniczy klimat, źródła mineralne, borowiny, strefa aktywnej turystyki i festiwale muzyczne – to atrakcje Dusznik-Zdroju. Teraz miasto zaprasza na ich zwiedzanie z mobilnym audioprzewodnikiem

Duszniki City Walk - polsko-czeski audioprzewodnik jest bezpłatną aplikacją przeznaczoną na smartfony i tablety pracujące w oparciu o systemy iOS, Android i Windows Phone. Po jej uruchomieniu moduł GPS, zlokalizuje nas na terenie miasta i poprowadzi do jego 20 największych atrakcji. W mobilnym przewodniku znajdują się również okoliczne szlaki turystyczne oraz kalendarz imprez kulturalnych.

Duszniki-Zdrój prezentują się jako miasto z historią i bogatą tradycją - trzeba tam zobaczyć zabytkowy rynek z kamieniczkami noszącymi ślady różnych epok, muzeum papiernictwa, kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła ze wspaniałą i rzadko spotykaną amboną w kształcie wieloryba, klasztor Franciszkanów, dworek Fryderyka Chopina i kolorową fontannę.

Aplikację mobilną można pobrać w sklepach GooglePlay, Windows Phone i Apple App Store.

Aplikację bazującą na autorskiej technologii Treespot, wyprodukowała firma Amistad Group na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dusznikach-Zdroju.