Seria przewodników "Odkryj Małopolskę" to kompletny, o bogatej szacie graficznej, zestaw publikacji, zapraszający na wycieczkę po uzdrowiskach, obiektach kulturowych, sanktuariach i szlakach turystycznych.

"Odkryj Małopolskę. Przewodnik po ofercie kulturowej" to aktualizacja publikacji wydanej w 2005 r. Prezentuje obiekty kultury, które każdy turysta i mieszkaniec powinien znać: muzea, kościoły, historyczne miasta itp. Na końcu przewodnika zostały zaproponowane trasy, które można przemierzyć w kilka godzin samochodem i zwiedzić dokładnie opisane zabytki i miejscowości."Odkryj Małopolskę. Wyprawy po zdrowie i urodę" - kolejna aktualizacja, tym razem oprowadzająca po małopolskich uzdrowiskach, w których można spróbować wyśmienitych kąpieli i zaczęrpnąć świeżego powierza. Przewodnik po szlakach turystycznych to natomiast znakomita propozycja dla piechurów i turystów zmotoryzowanych, którzy chcieliby przebyć Małopolskę w jak najbardziej przemyślany i równocześnie niebanalny sposób. Ostatnim przewodnikiem jest nowa publikacja "Małopolskie sanktuaria i miejsca kultu religijnego", która poprowadzi nas szlakiem kościołów, kościółków i cerkwi.

Każdy przewodnik to kilka wersji językowych, kolorowe zdjęcia, czytelne mapy, aktualne informacje praktyczne i przede wszystkim barwny opis nawet najbardziej tajemniczych zakątków ziemi małopolskiej. Z pewnością zmieści się on w walizce każdego podróżnika, a zaprowadzi do miejsc pięknych, niekiedy zapomnianych, ale tym bardziej wartych poznania.