Aplikacja mobilna "Jasło. Winne klimaty" utworzona została dla miasta w ramach zadania „Miasto Wiedzy. Smart city. Wdrożenie aplikacji mobilnej”. Jest to kompleksowy informator dotyczący miasta Jasła i okolic, zawierający przede wszystkim rozbudowaną bazę miejsc ciekawych zarówno dla turysty, jak i mieszkańca.

 
Mobilny przewodnik "Jasło. Winne klimaty" zawiera obszerną bazę tras turystycznych i obiektów podzielonych na kategorie, spełnia także rolę informatora o wydarzeniach w mieście: zawiera szeroki repertuar kina, spis aktualnych wystaw, koncertów i wydarzeń kulturalnych. Każde z wydarzeń (a także obiekty i trasy) można dodać do planera, dzięki czemu zostaną zapisane „na później”. Funkcjonalnością, która może okazać się najbardziej przydatna jest rozkład jazdy komunikacji miejskiej, w którym możemy wyszukać interesujące nas połączenie poprzez znalezienie odpowiedniego przystanku czy linii. Istnieje także możliwość zapisania w pamięci aplikacji najczęściej używanych przystanków, dzięki czemu zawsze będą pod ręką. Aplikacja przenosi także bezpośrednio do stron przewoźników regionalnych z rozkładami jazdy busów i autobusów.
 
Pobyt w Jaśle urozmaiconą także questy - ciekawe gry terenowe, które poprowadzą użytkownika po najważniejszych miejscach w mieście. 
 
Nagroda Magellana w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2014 roku" w kategorii "Przewodnik mobilny"