Aplikacja i strona www „Dolnośląska kraina rowerowa”, powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy. Gromadzą najważniejsze informacje, przydatne nie tylko dla turystów, ale i dla mieszkańców. Znajdują się tu obszerne bazy obiektów, podzielonych na kategorie, wśród których można wyszukać najciekawsze zabytki, miejsca widokowe, miejsca przeznaczone dla dzieci, związane z rękodzielnictwem i produktami lokalnymi. Znajdziemy tu także miejsca szczególnie przydatne rowerzystom – wypożyczalnie i serwisy. Każdy obiekt uzupełniony został w dane teleadresowe oraz współrzędne, dzięki czemu w łatwy sposób można go zlokalizować na mapie.

Najważniejszą częścią aplikacji i jednym z elementów strony www są trasy rowerowe, które gęstą siecią oplatają Dolny Śląsk – przebieg każdej z nich można zobaczyć na mapie, aplikacja wyświetla także dystans oraz czas trwania. Dodatkowym urozmaiceniem rowerowej wycieczki są ciekawe obiekty, wyświetlane w okolicy trasy.

Zrówno w moblinym przewodniku, jak i na stronie www znajdziemy listę aktualnych wydarzeń, rozbudowaną prognozę pogody oraz planer – podręczny schowek, do którego można dodać ulubione obiekty lub trasy.

Do prawidłowego działania aplikacji nie jest potrzebne połączenie z internetem, a dane można zaktualizować w każdej chwili.