Informacja o przewodniku mobilnym po Przemyślu w "Dzienniku Turystycznym":

Urząd Miejski w Przemyślu wspólnie z firmą Amistad opracowali nowoczesny i zintegrowany system informacji turystycznej. Składa się on z portalu turystycznego www.visit.przemysl.pl oraz aplikacji mobilnej na smartfony z Androidem.

Oba narzędzia mają zawierać informacje i aktualności turystyczne, kulturalne, bieżące wydarzenia kulturalne i turystyczne oraz ich zapowiedzi, aktualną i pełną bazę teleadresową (atrakcje turystyczne, baza hotelarska i gastronomiczna, organizatorzy imprez, informacja turystyczna, obiekty turystyczne, sportowe, rekreacyjne, itp.). System dostępny jest bezpłatnie w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Aplikacja jest dostosowana do różnych rozdzielczości ekranowych urządzeń mobilnych (laptop, smartfon, tablet). Obiekty znajdujące się w systemie zostały podzielone według kategorii (np. gastronomia, noclegi, kultura i sztuka, sport i rekreacja). Uwzględniono także zabytki, muzea, miejsca warte odwiedzenia, a także wiele informacji praktycznych takich jak komunikacja i transport, apteki i pomoc medyczna, adresy urzędów pocztowych, instytucji, biur turystycznych czy bankomatów.

Praktyczny planer umożliwiać ma użytkownikowi wybór interesującej go atrakcji poprzez dodanie odpowiedniego obiektu i wydarzenia do kalendarza oraz zaplanowanie np. weekendowego pobytu w Przemyślu. Obiekty zostały opatrzone opisem, danymi teleadresowymi, zdjęciami a ich lokalizację ułatwia wskazanie ich pozycji na dołączonej do każdego obiektu mapie. Dzięki opcji „pokaż trasę” nasza aplikacja wskaże drogę do wybranego obiektu.

MobilnyPrzemysl


Portal i aplikacja są na bieżąco aktualizowane i wzbogacane o nowe treści (np. opisy zabytków czy tras turystycznych). Użytkownik aplikacji w każdej chwili ma możliwość pobrania aktualnej jej wersji (np. z najświeższymi informacjami o imprezach kulturalnych, sportowych i turystycznych). Równocześnie aplikacja będzie powiadamiać raz w miesiącu o możliwości aktualizacji. Działa ona zarówno w trybie online jak i offline. Po pierwszym pobraniu aplikacji dostęp do internetu jest wymagany tylko w przypadku pobierania aktualizacji lub podczas korzystania z nawigacji.

Aplikację bazującą na autorskiej technologii Treespot wyprodukowała krakowska Amistad Group, twórca mobilnych projektów o takich miastach jak Wrocław, Kraków, Tychy, Oświęcim, Stary Sącz i innych.

Aplikację można pobrać za darmo w sklepie GooglePlay.