Szlak frontu wschodniego I wojny światowej w województwie małopolskim wiedzie do miejsc, które w latach 1914-1915 były areną kluczowych zmagań na froncie wschodnim. Przewodnik, mapa i aplikacja mobilna "Małopolska. Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej" to idealny sposób na zmierzenie się z historią oko w oko. 
 
Aplikacja mobilna "Małopolska. Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej" prezentuje miejsca związane z historią, które odegrały ważną rolę podczas zmagań wojennych. Obiekty znajdujące się na trasie zostały urozmaicone zdjęciami, w tym także archiwalnymi, a całość uzupełniona jest ciekawymi artykułami na temat przedwojennej Małopolski. Podobne treści prezentuje przewodnik: zaprezentowano tu sytuację polityczno-społeczną w regionie przed wybuchem wojny oraz przebieg walk na froncie wschodnim w latach 1914-1915. Tekst uzupełniają strony tematyczne poświęcone ważnym zagadnieniom związanym z I wojną światową oraz informacje o atrakcjach turystycznych znajdujących się w sąsiedztwie szlaku. Kolorowa książeczka pełna jest współczesnych i archiwalnych fotografii, rysunków i ciekawostek. 
 
Wraz z aplikacją powstały publikacje drukowane zawierające najważniejsze informacje nt. Szlaku Frontu Wschodniego, zaprezentowane w czytelnej i estetycznej formie. 
 
Wyróżnienie w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2013 roku" w kategorii "Przewodnik tematyczny"